Program muli

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
User avatar
kaktus
Veteran
Posts: 1174
Joined: Sun Aug 11, 2019 11:59 am
Location: opolskie
Contact:

Re: Program muli

Post by kaktus »

Kilka tygodni temu było obwieszczenie, że proponowane wersje deweloperskie mogą działać trochu powolnie z tytułu prowadzonych prac i że wszystko zostanie niebawem dopracowane (kod zoptymalizowany). Jednak ja nie zauważyłem temu podobnych kwiatków.

Ale mimo wszystko Jacku przetestuj sobie wspomniana wersję. :idea:
Twórca polskiej wersji Wiki dla FreeCAD, współwórca polskiej wersji GUI.
"Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest".
User avatar
NewJoker
Veteran
Posts: 3018
Joined: Sun Oct 11, 2020 7:49 pm

Re: Program muli

Post by NewJoker »

kaktus wrote: Thu May 18, 2023 5:34 pm Kilka tygodni temu było obwieszczenie, że proponowane wersje deweloperskie mogą działać trochu powolnie z tytułu prowadzonych prac i że wszystko zostanie niebawem dopracowane (kod zoptymalizowany). Jednak ja nie zauważyłem temu podobnych kwiatków.
Ten kod mogący powodować problemy z płynnością jeszcze nie został zaimplementowany. Na razie zrobili feature freeze przed wypuszczeniem wersji 0.21 i dopiero potem wprowadzą tą trzecią fazę toponamingu wpływającą na wydajność.
User avatar
JackkDBA
Posts: 60
Joined: Tue Jan 04, 2022 7:43 am
Location: Poland
Contact:

Re: Program muli

Post by JackkDBA »

Teraz mam już wersję 0.21.1 i wywołanie operacji "Polar Pattern" (aby pojawiły się parametry do wprowadzenia) trwało ~10 minut. W tym czasie użycie CPU wynosiło ~100%, a pamięci ponad 18%.
Brak mi słów :(
Best regards,
Jacek
User avatar
kaktus
Veteran
Posts: 1174
Joined: Sun Aug 11, 2019 11:59 am
Location: opolskie
Contact:

Re: Program muli

Post by kaktus »

Chciałbyś udostępnić swój model do testu :?:
Twórca polskiej wersji Wiki dla FreeCAD, współwórca polskiej wersji GUI.
"Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest".
User avatar
JackkDBA
Posts: 60
Joined: Tue Jan 04, 2022 7:43 am
Location: Poland
Contact:

Re: Program muli

Post by JackkDBA »

kaktus wrote: Wed Nov 08, 2023 1:37 pmChciałbyś udostępnić swój model do testu :?:
Niestety nie mogę. Dzięki za chęci.
Best regards,
Jacek
Post Reply