Instalacja manualna dodatku Laser cutting Interloking

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Post Reply
Epawel88
Posts: 4
Joined: Thu Jan 05, 2023 3:00 pm

Instalacja manualna dodatku Laser cutting Interloking

Post by Epawel88 »

Witam, chciałbym zainstalować powyższy dodatek, mam już ściągnięty pakiet ZIP z Githuba ale nie wiem co i gdzie to wkleić. Tłumaczyłem w translatorze ta instrukcję ale jakieś glupoty wychodzą i dalej nic nie wiem. W menager zadań mam tylko szerokie puste pole i wklejałem tam adres github wraz z nazwą dodatku ale nie mogę tego pobrać, bo komp twierdzi, że nie mam internetu lub muszę ustawic proxy . Gdy już mam ten plik ZIP, to gdzie go musze wkleić, żeby móc ten dodatek zainstalować? Dzięki z góry za pomoc.[IMG_20230105_174610]
User avatar
NewJoker
Veteran
Posts: 3018
Joined: Sun Oct 11, 2020 7:49 pm

Re: Instalacja manualna dodatku Laser cutting Interloking

Post by NewJoker »

Instalacja przez Adddon Manager nie działa ? Wystarczy, że wypakujesz pliki i wstawisz folder z nimi do C:\Użytkownicy\nazwa_użytkownika\AppData\Roaming\FreeCAD\Mod
Epawel88
Posts: 4
Joined: Thu Jan 05, 2023 3:00 pm

Re: Instalacja manualna dodatku Laser cutting Interloking

Post by Epawel88 »

No właśnie z jakiegoś powodu nie działa, kombinowalem na różne sposoby, ze 4 godziny z tym walczę. Instrukcję znalazłem i jest w sumie prosta ale nie idzie po instrukcji zrobić tego też. Odinstalowalem program wielokrotnie i też nie pomogło. Gdy próbowałem połączyć się z githubem, żeby bezpośrednio pobrać dodatek, to wyskakuje komunikat, żeby połączyć się z Internetem lub ustawić serwer proxy.

Gdy otwieram ten manager poprzez Edycja>preferencje>manager, to mam tylko takie okno z szerokim polem do wpisu i żadnego dodatku, obojętne jaki by nie był.

Patrzyłem na Youtube na anglojezycznych kanałach, to ten manager wyglądał u innych całkiem inaczej niż u mnie i wystarczyło kilka kliknięć i po sprawie a tu takie cudawianki się dzieją.

Tylko do tego dodatku :laser cut interloking, instaluje ten program, inne funkcje nie są mi potrzebne w sumie.

Spróbuje jeszcze raz ostatni i fajrant na dzisiaj he he :-)
Epawel88
Posts: 4
Joined: Thu Jan 05, 2023 3:00 pm

Re: Instalacja manualna dodatku Laser cutting Interloking

Post by Epawel88 »

A tą formułę razem z tymi plikami ZIP ,,C:\Użytkownicy\nazwa_użytkownika\AppData\Roaming\FreeCAD\Mod" gdzie mam wstawić? Do Freecad?

Może jest jakieś wideo na ten temat? Mam 12 lat i nie czaję tego ale chciałbym się nauczyć coś robić sensownego, więc liczę na wyrozumiałość jeśli zadaję głupie pytania. Jeżeli by ktoś chciał pomóc, to liczył bym na krótka instrukcje, co do czego i gdzie. Dziękuje.
User avatar
NewJoker
Veteran
Posts: 3018
Joined: Sun Oct 11, 2020 7:49 pm

Re: Instalacja manualna dodatku Laser cutting Interloking

Post by NewJoker »

Czasami są problemy z tym menedżerem dodatków. Np. w ostatnio wydanej wersji 0.20.2 na Windows.

Ta ręczna instalacja polega tylko na tym, że pobierasz paczkę zip z GitHuba, rozpakowujesz ją 7-zipem albo innym programem tego typu i wklejasz uzyskany w ten sposób folder z plikami dodatku do katalogu, którego ścieżkę podałem. Jeśli nie widzisz tego AppData to musisz w eksploratorze plików włączyć wyświetlanie ukrytych plików i folderów. Po uruchomieniu FreeCAD’a dodatek powinien być już na rozwijanej liście modułów.

Bardzo młodo zaczynasz. I to z takim zaawansowanym modułem.
Epawel88
Posts: 4
Joined: Thu Jan 05, 2023 3:00 pm

Re: Instalacja manualna dodatku Laser cutting Interloking

Post by Epawel88 »

Dziękuję za odp. Doszedłem już do tego o co w tym chodzi, zwyczajnie nowsze lub nowe wersję programu zawierają błędy, dopiero po setkach prób i zainstalowaniu kilku różnych wersji, trafilem na FreeCad 0.19 i tam dwoma kliknięciami zainstalowalem ten dodatek o ktory mi chodziło.

Deweloperzy zamiast poprawiać te błędy i rozwijać swój projekt, to cofają się w rozwoju ale to może przez te parówki z biedronki tak im styki wypala ha ha...

Spędziłem nad tym z 15 godzin ale już jest okey, także dziękuje i cześć, pozdrawiam.
User avatar
kwahoo
Posts: 680
Joined: Fri Nov 29, 2013 3:09 pm
Contact:

Re: Instalacja manualna dodatku Laser cutting Interloking

Post by kwahoo »

Epawel88 wrote: Fri Jan 06, 2023 1:02 pm Dziękuję za odp. Doszedłem już do tego o co w tym chodzi, zwyczajnie nowsze lub nowe wersję programu zawierają błędy, dopiero po setkach prób i zainstalowaniu kilku różnych wersji, trafilem na FreeCad 0.19 i tam dwoma kliknięciami zainstalowalem ten dodatek o ktory mi chodziło.
Tak powinien wyglądać katalog w 0.20 po rozpakowaniu zipa z Githuba:
Image
User avatar
kaktus
Veteran
Posts: 1174
Joined: Sun Aug 11, 2019 11:59 am
Location: opolskie
Contact:

Re: Instalacja manualna dodatku Laser cutting Interloking

Post by kaktus »

Hej.

W sumie nic nie wniosę do problemu, który przedstawiłeś ale:

zamiast wieszać psy na ekipie programistów proponuje by
w pierwszym poście podać wersje używanego FreeCAD.
Oraz link do dodatku z jego numerem wersji którą pobrałeś, oraz zamieścić / poszukać informacje autora dodatku na temat wersji FreeCAD, do której dodatek został stworzony / jest kompatybilny.

To pomoże innym czytelnikom, którzy mogli by szukać rozwiązania podobnego problemu. :idea:

Epawel88 czytając twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie, że masz win 10 i dodatek z win XP i obwiniasz wszystkich, że nie umiesz tego uruchomić.
Te zdanie może jest niepotrzebne ale tak to widzę. Takie porównanie mi przyszło na myśl.
Twórca polskiej wersji Wiki dla FreeCAD, współwórca polskiej wersji GUI.
"Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest".
Post Reply