CAM (Path kezelőfelület)

Általános megbeszélés, kérdések és válaszok magyar fóruma
Forum rules
fórum szabályai és hasznos információk

FONTOS: Kérlek olvasd el ezt mielőtt kérdést tennél fel
User avatar
messor
Posts: 14
Joined: Wed Dec 19, 2018 1:21 pm

Re: CAM (Path kezelőfelület)

Post by messor »

Elöször is új vagyok itt a fórumon és mivel szert tettem egy mini cnc-re szeretnék vele különböző dolgokat készíteni. A tervezésen már túl vagyok a Freecaddel, viszont a path kezelőfelületen miután kiválasztom a szerszámot és átküldöm a programot a cncre valamiért a tárgy fölött kb 5-10 milliméterrel végzi a munkát és nem megy bele az anyagba. A kezdés előtt a szerszámmal felveszem a home poziciót, és a nullpontokat a tárgy felületén, majd lenullázva azokat adom ki a parancsot. Aki tud kérem segítsen! Előre is köszi! Üdv!
User avatar
messor
Posts: 14
Joined: Wed Dec 19, 2018 1:21 pm

Re: CAM (Path kezelőfelület)

Post by messor »

https://imgur.com/wzMEr2c

Próbáltam szerszámpályáról képet felrakni. Remélem ez jó lesz, ha nem akkor módosítom...
Berci
Posts: 65
Joined: Sun Feb 14, 2016 9:56 am

Re: CAM (Path kezelőfelület)

Post by Berci »

Nem látok képet
User avatar
messor
Posts: 14
Joined: Wed Dec 19, 2018 1:21 pm

Re: CAM (Path kezelőfelület)

Post by messor »

Azt a linket kellene megnyitni, ott látható..
User avatar
messor
Posts: 14
Joined: Wed Dec 19, 2018 1:21 pm

Re: CAM (Path kezelőfelület)

Post by messor »

Helló, valaki tudna segíteni? Pár beszélgetéssel feljebb ott a szerszám pály linkje. ha az elég...
User avatar
Theo
Posts: 13
Joined: Tue Aug 27, 2019 3:42 pm
Location: Szécsény (Hungary)

Re: CAM (Path kezelőfelület)

Post by Theo »

messor wrote: Sun Oct 20, 2019 3:31 pm Helló, valaki tudna segíteni? Pár beszélgetéssel feljebb ott a szerszám pály linkje. ha az elég...
Szia messor.
Segíteni sajnos nem tudok, de ha fent vagy a Facebookon és van gúggli fordítód, akkor javaslom ezt a csoportot. Zárt, de ha jelentkezel hamar felvesznek, vagyis engem 24 órán belül. https://www.facebook.com/groups/4164914 ... =bookmarks.

Itt ha nem is pezseg az élet, de van mozgás. :-)
User avatar
messor
Posts: 14
Joined: Wed Dec 19, 2018 1:21 pm

Re: CAM (Path kezelőfelület)

Post by messor »

Köszi! Akkor ott megpróbálom! ;)
User avatar
Theo
Posts: 13
Joined: Tue Aug 27, 2019 3:42 pm
Location: Szécsény (Hungary)

Re: CAM (Path kezelőfelület)

Post by Theo »

messor wrote: Sat Sep 14, 2019 8:33 am Elöször is új vagyok itt a fórumon és mivel szert tettem egy mini cnc-re szeretnék vele különböző dolgokat készíteni. A tervezésen már túl vagyok a Freecaddel, viszont a path kezelőfelületen miután kiválasztom a szerszámot és átküldöm a programot a cncre valamiért a tárgy fölött kb 5-10 milliméterrel végzi a munkát és nem megy bele az anyagba. A kezdés előtt a szerszámmal felveszem a home poziciót, és a nullpontokat a tárgy felületén, majd lenullázva azokat adom ki a parancsot. Aki tud kérem segítsen! Előre is köszi! Üdv!
Szia Messor.

Az elmúlt 2 napban ígyekeztem rájönni, hogy mi lehet a gond. :-) Sajnos nem sikerült. Aminek 2 fő oka van, nem vagyok forgácsoló, és ilyen géppel is csak nagyon keveset dolgoztam. Inkább csak megmutatták. De ezen felül úgy hiszem az infó is kevés. Hacsak nem hadi titok kérlek küld el a FCStd-t hátha attól picit okosabb leszek. :-) De nagy reményeid ne legyenek. De azért nincs minden veszve. :-) Itt a bizonyíték:
Attachments
Kiserlet.FCStd
(23.53 KiB) Downloaded 222 times
Képernyőfelvétel (2).png
Képernyőfelvétel (2).png (141.57 KiB) Viewed 11432 times
User avatar
messor
Posts: 14
Joined: Wed Dec 19, 2018 1:21 pm

Re: CAM (Path kezelőfelület)

Post by messor »

Theo wrote: Wed Nov 06, 2019 5:37 pm
messor wrote: Sat Sep 14, 2019 8:33 am Elöször is új vagyok itt a fórumon és mivel szert tettem egy mini cnc-re szeretnék vele különböző dolgokat készíteni. A tervezésen már túl vagyok a Freecaddel, viszont a path kezelőfelületen miután kiválasztom a szerszámot és átküldöm a programot a cncre valamiért a tárgy fölött kb 5-10 milliméterrel végzi a munkát és nem megy bele az anyagba. A kezdés előtt a szerszámmal felveszem a home poziciót, és a nullpontokat a tárgy felületén, majd lenullázva azokat adom ki a parancsot. Aki tud kérem segítsen! Előre is köszi! Üdv!
Szia Messor.

Az elmúlt 2 napban ígyekeztem rájönni, hogy mi lehet a gond. :-) Sajnos nem sikerült. Aminek 2 fő oka van, nem vagyok forgácsoló, és ilyen géppel is csak nagyon keveset dolgoztam. Inkább csak megmutatták. De ezen felül úgy hiszem az infó is kevés. Hacsak nem hadi titok kérlek küld el a FCStd-t hátha attól picit okosabb leszek. :-) De nagy reményeid ne legyenek. De azért nincs minden veszve. :-) Itt a bizonyíték:
Szia!

Először is köszönöm hogy próbálsz segíteni! Talán, ismétlem talán megtaláltam a problémám okát. Egy Youtube videó világított rá hogy nem jó helyen keresem a hibát. Nem a szerszámpáya beállításaival van a gond, hanem azért a munkadarab fölött kőrőzött a marófej, mert az alapokat rontottam el. Illetve nem vettem föl a tárgyasztal nullpontját a "Z" -tengely irányából, és mivel a munkadarbtól vettem föl a GRBL-programban és ahhoz még hozzáadta a munkadarab vastagságát és azért kőrözött végig fölötte. Szóval elméletileg ennyi. Köszi! Üdv! ;)
Post Reply