Przekształcenie bryły Tinecard na Freecad

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Marek_Sp
Posts: 91
Joined: Tue Oct 02, 2018 7:35 pm

Re: Przekształcenie bryły Tinecard na Freecad

Post by Marek_Sp »

Widzisz jest to element drukarki ale zmodyfikować muszę bo małe śrubki niestety nie wytrzymują wiec 3 elementy połączyłem w tinecard w jedną bryłę ale to połączenie mnie nie zadowala bo wytrzymałość elementu mocowania wentylatorów jest zbyt niska (slicer traktuje jako część odrębną) a i otwory powinny mieć kształt owalny żeby w niewielkim regulować wysokość wentylatorów. Projekt jest dostępny tutaj tak ze możesz rzucić okiem. https://www.thingiverse.com/thing:4181273 na razie nie jest to na wczoraj bo drukarka działa ale chciałbym ja doprowadzić do stany bardzo dobrego bo majfrendy jak zawsze coś nie dorobili a w tym wypadku geometrii pasków.
User avatar
kaktus
Veteran
Posts: 1187
Joined: Sun Aug 11, 2019 11:59 am
Location: opolskie
Contact:

Re: Przekształcenie bryły Tinecard na Freecad

Post by kaktus »

Marek_Sp wrote: Sun Sep 05, 2021 4:38 pm Widzisz jest to element drukarki ale zmodyfikować muszę bo małe śrubki niestety nie wytrzymują wiec 3 elementy połączyłem

w tinecard

...
Jeśli piszesz o Tinkercad, to podaj link do Twojego projektu ... :P

A czy zastanawiałeś się jak taka nieregularna bryłę potem wydrukować :?:

Będzie drogo i długo (wiele podpór).

Pozdrawiam. :mrgreen:
Twórca polskiej wersji Wiki dla FreeCAD, współwórca polskiej wersji GUI.
"Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest".
Marek_Sp
Posts: 91
Joined: Tue Oct 02, 2018 7:35 pm

Re: Przekształcenie bryły Tinecard na Freecad

Post by Marek_Sp »

Damy rade :D wstępnie tylko 4 godziny. Moja wersja nie jest publikowana a to link był do innego projektu który zmieniam moim zdaniem na lepsze rozwiązanie. Otwory widac na boku sa około 2mm średnicy a należało by zmienić na 2,6. Od wewnątrz przydały by się otwory owalne na nakrętki M2,5 czyli 5mm. Jak zobaczysz połączenie brył czyli mocowania wentylatorów a glownej bryły to widać linie i niestety slicer traktuje to jako osobne i to tez mi się nie podoba Jeszcze raz daje stl z poprawek
Attachments
glowny.stl
(293.15 KiB) Downloaded 112 times
Post Reply