WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Locked
User avatar
PrzemoF
Veteran
Posts: 3515
Joined: Fri Jul 25, 2014 4:52 pm
Contact:

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc

Post by PrzemoF »

Witamy na forum i dziękujemy za okazane zainteresowanie dla programu FreeCAD!

Tworzymy niewielką, ale aktywną społeczność użytkowników i programistów. Chętnie Ci pomożemy, ale zanim zaczniesz uczestniczyć na forum zapoznaj się z poniższymi informacjami, to jest ważne:
 1. Bądź uprzejmy dla innych osób!
  Ważne jest, aby forum było miejsce sympatycznym i zapewniającym szacunek uczestnikom. Przeczytaj kodeks postępowania FreeCAD! link (angielski)
 2. Upewnij się, że Twoja wersja FreeCAD jest aktualna.
  Kilka razy w roku publikowane są poprawki błędów . Upewnij się, że używasz najnowszej wersji udostępnionej na stronie pobierania Download.
 3. Najpierw przeszukaj forum.
  Możliwe, że inni użytkownicy mieli wcześniej ten sam problem co ty. Trzy najczęściej zadawane pytania link (angielski).
  Zajrzyj również do naszego wyczerpującego FAQ, FreeCAD Manual i dokumentacji wiki. Nie zawsze polska wersja jest dostępna. Jeżeli czujesz się na siłach, proszę pomóż tłumaczyć dokumentację - kaktus wskaże ci drogę!
 4. Podaj informacje o wersji FreeCAD, która używasz.
  Otwórz menu Pomoc -> Informacje o FreeCAD, a następnie kliknij przycisk „Kopiuj do schowka” i wklej jego zawartość do twojego postu. Dostarczy nam to cennych informacji na temat twojej kompilacji i numeru wersji, twojego systemu operacyjnego, a także wewnętrznych bibliotek FreeCAD. (Użytkownicy komputerów Mac: Informacje o FreeCAD znajduje się w menu FreeCAD.)
  Nie dołączaj zrzutu ekranu, zamiast publikować informacje z Pomocy o programie FreeCAD. Nie dodawaj informacji o programie FreeCAD ani żadnych innych danych wersji do podpisu. Po modyfikacji twojego podpisu na forum wyświetlana jest zaktualizowana informacja w każdym poście, który kiedykolwiek napisałeś, co oczywiście oznacza, że ​​z czasem dane wersji w sygnaturze staną się niepoprawne dla Twoich wszystkich poprzednich postów.
 5. Podaj pełny opis swojego problemu.
  Najlepszym sposobem na uzyskanie szybkiej i skutecznej pomocy jest podanie wszystkich szczegółów. Jakiego Środowiska pracy i narzędzi używasz? Jakie kroki podjąłeś? Jaki był rezultat? Jeśli pytanie dotyczy poradnika, dodaj link. Jeśli jest to film, użyj linku zawierającego pozycję, od której chcesz zacząć. Pozwoli to uniknąć zadawania zbędnych, dodatkowych pytań i zaoszczędzi wszystkim czas.
 6. Dodaj plik projektu FreeCAD i / lub zrzuty ekranu.
  Twój plik FreeCAD (*.FCStd) może być przydatny do rozwiązania problemu. Zrzuty ekranu również mogą być pomocne. W obszarze wprowadzania tekstu kliknij kartę Załączniki, a następnie kliknij przycisk Dodaj pliki. (Możesz dodać wiele różnych formatów plików)
  Nie kompresuj pliku * .FCStd, gdyż jest` już skompresowany. Użytkownicy systemu Windows: nie dołączaj zrzutów ekranu w formacie Word lub PDF. Użyj narzędzia Windows Snipping, aby zapisać swoje zdjęcie jako obraz PNG. (więcej informacji jak to zrobić)
  Rozmiar załączników jest ograniczony do 1 MB. Jeśli Twój plik *.FCStd jest zbyt duży, aby go załączyć, możesz skorzystać z zewnętrznych serwisów do zamieszczania plików (wiele z nich jest bezpłatnych, np Dysk Google, Microsoft OneDrive, Dropbox).
  Dziękuje za poświęcony czas na przeczytanie powyższych wiadomości! I nie zapomnij podziękować tym, którzy ci pomogli. Wszyscy jesteśmy wolontariuszami, którzy poświęcają część swojego prywatnego czasu, aby pomagać innym, a podziękowania są zawsze mile widziane. ;)
 7. Przydatne linki (angielski)
  Najczęściej spotykane błędy i jak ich uniknąć
  Jak zgłosić błąd
  Jak poprawnie cytować
Aktualizowane 15 lutego 2020 w oparciu o ten post. Podziękowania dlai: kaktus, bejant, chrisb, DeepSOIC, jmaustpc i sgrogan.
Last edited by PrzemoF on Mon Jun 26, 2017 11:48 am, edited 1 time in total.


Last bumped by PrzemoF on Fri Oct 11, 2019 9:49 pm.
Locked